fenerbahce
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

fenerbahce

fenerbahçe

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Başkanın sözleri(Selçuk Yula)04.06.2008

YazarMesaj
Admin
Yönetici
Yönetici
Admin

Başkanın sözleri(Selçuk Yula)04.06.2008 Empty
MesajKonu: Başkanın sözleri(Selçuk Yula)04.06.2008   Başkanın sözleri(Selçuk Yula)04.06.2008 Icon_minitimePtsi Eyl. 01, 2008 11:51 pm

Yıldırım'ın kadroyu koruma kararı çok yerinde ancak futbolun ciddi bir iş olduğu hatırlatılacak Bana sanki Zico 'gidici' gibi geldi. Mutlaka bir B planı vardır. Forvete takviye ise kesin yapılacak

Başkan Aziz Yıldırım'ın açıklamalarını dinledikten sonra Fenerbahçe'nin önümüzdeki sezon çizeceği stratejiyi daha iyi anlamış olduk. Tüm konuşmayı ana hatlarıyla 4 maddede toplamak mümkün. Bir, kadro dağıtılmayacak. İki, transferler ezbere değil, gerekli yerlere, gerekli adamlar alınarak yapılacak. Üç, teknik adam sorunu yaşanmayacak. Dört, Fenerbahçe futbol kulübü olarak değil, spor kulübü olarak anılmaya devam edecek. (Yani amatör branşlara desteğe devam) Şimdi yukarıda yazdıklarımızı biraz açalım. "Kadro dağıtılmadan birkaç takviye ile yola devam" kararı son derece doğru. Şampiyonluğu son haftaya

Başkanın sözleri(Selçuk Yula)04.06.2008 F413554B1A4BFD47943FBB3Ab

kadar kovalayan ve de Avrupa'da ilk 8'e giren bir takımı yok sayamazsınız. Çok basit, hatalarla akıl almaz puanlar kaybedildi. Başkanın en az üç dört kere tekrar ettiği, "Yürüye yürüye şampiyon olmamız gerekirdi" sözünde işaret edilen, Zico gibi görünse de futbolcuların da bu sorumluluktan kaçmamaları gerekir. Futbol ciddi iştir, şaka olmaz. Rakibini küçük görürsen yani saygı göstermezsen başına her zaman her şey gelebilir. İşte bu gerçek unutuldu. "Ben İnter'i, Sevilla'yı, Chelsea'yi yenmişim. Siz de kimsiniz kardeşim!" dersen, sadece Bursa ve Büyükşehir Belediye'ye 10 puan kaybetmen elzem olur. Önümüzdeki sezon aynı hataların yapılması mümkün değil, o yüzden kadroyu elde tutmak akıllıca olur fikrindeyim. Başkan, "Avukatıyla görüşmem devam ediyor" derken, bana Zico gidici gibi geldi. Zaten Yıldırım da, "Bu konu problem olmaz" diyerek, her zaman B planını hazırda tuttuğunu belirtti. Yapılacak transferler için isim belirtmese de gelecekte de kulübe faydalı olabilecek genç yeteneklerin alınacağını çıkartmamız mümkün. Ancak bunlar kesinlikle boş futbolcular değiller. Kezman'ın sakatlanıp, Semih'in kart cezalısı olduğu dönemde, santrforsuz sahaya çıkan takımın, forvette büyük sorun yaşadığı herkesin malumu. İlk takviyeler bu bölgeye yapılacak. Yalnız benim tanıdığım başkan, yine de bir bomba patlatıp kombine ve forma satışlarını hızlandıracaktır. Son olarak, benim de hep söylediğim gibi, Fenerbahçe bir futbol değil spor kulübüdür. Katıldığı 9 branşta da şampiyonluğu kovalamak kime nasip olmuştur! Sporcu ordusuyla sadece ülkemizde değil Avrupa'da da ses getiriyor. (Bayan-erkek basket takımı ve futbol takımı, Avrupa'nın ilk sekizinde, masa tenisi ise final oynadı.) Bu akşam da Abdi İpekçi'den galibiyetle çıkarsa erkek basket takımı şampiyon oluyor. Bu yüzden yapılanlara değişik gözle bakmak gerekir. Viyana'da koyu Galatasaraylı bir dostumuz, "Allah bizim de başımıza bir Aziz Yıldırım versin" derken, aslında anlatmak istediklerimizi özetliyordu.
https://fenerbahce.forummotion.com

Başkanın sözleri(Selçuk Yula)04.06.2008
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-